Pīķa pielietojums

1. ievads

Lāpsta ir neaizstājams rīks ikvienam dārzkopības entuziastam. Lāpsta atvieglo daudzus darbus dārzā - gan dobju rakšanu, gan koku stādīšanu, gan zāliena ierīkošanu. Lai nodrošinātu, ka jūs varat ilgi priecāties par savu lāpstu un efektīvi to izmantot, esam apkopojuši dažus padomus, kā to pareizi lietot un kopt.

2 Kuras lāpstas ir pieejamas?

Pīķi ir pieejami dažādos dizainos. Forma ir atkarīga no vēlamās specializācijas. Izplatītākie lāpstu veidi ir šādi:

Dārznieka lāpsta

Standarta lāpsta griešanai un rakšanai.

Dārznieka lāpsta sievietēm

Līdzīgi klasiskajai dārznieka lāpstai, tikai nedaudz mazāka izmēra. Ļoti iecienīta arī vecāka gadagājuma cilvēku vidū, jo prasa mazāk pūļu.

Dārznieka lāpsta “Angļu forma”

Kaltajai dārznieka “angļu formas” lāpstai ir šaurāka asmeņa konstrukcija un biezāks lāpstas asmens.

Dāmu lāpsta

Mūsu kaltajām sieviešu lāpstām ir mazāki asmeņi nekā klasiskajām dārznieka lāpstām. Atkarībā no konstrukcijas tās ir labāk piemērotas cietākām augsnēm un cieši apstādītām dobēm nekā parastās lāpstas. Pateicoties mazākiem asmeņiem, dāmu lāpstas parasti ir izturīgākas pret sviru.

Rodespaten

Rakšanas lāpsta ir izturīga, stabila lāpsta smagiem darbiem. Tā ir maksimāli stabila, bet tai ir arī attiecīgi liels svars.

Haizivs lāpsta

Lāpsta ar uzasinātu griezējmalu. Asais asmens var pārgriezt saknes, atvieglojot darbu daudzās vietās.

Smailās lāpstas

Lāpsta ar smailu asmeni darbam akmeņainā un cietā augsnē.

Sakņu lāpsta

Mūsu sakņu lāpstām ir šaurs asmens, un tās ir īpaši veidotas darbam sakņu augsnē. Ar asi slīpēto griezējmalu var pārgriezt sīkākas saknes.

Tērauda cauruļu lāpsta

Īpaši izturīgas ir lāpstas ar cauruļveida tērauda rokturiem. To svars ir nedaudz lielāks nekā versijām ar koka rokturiem.

Dobi un stādīšanas lāpstas

Padziļinātās un stādāmās lāpstas asmens ir optimizēts augsnes rakšanai, pateicoties tā izliekumam. Spēcīgi izliektais asmens spēj izturēt ievērojami lielāku slodzi nekā klasiskā dārznieka lāpsta.

3. pareiza lāpstas lietošana

Lāpsta ir universāla, un to var izmantot dažādiem dārzkopības darbiem. Lūk, daži galvenie pielietojuma veidi:

Rakšana un uzirdināšana: izmantojiet lāpstu, lai uzirdinātu un uzirdinātu augsni dobēs vai zālājos. Iedziļiniet augsnē aptuveni lāpstas platumā un apgāziet zemes gabalu.

Stādīšana un pārvietošana: Kad stādāt krūmus, kokus vai puķes, šī lāpsta ir ideāli piemērota stādīšanas bedrīšu rakšanai. Pārliecinieties, ka bedre ir pietiekami liela, lai saknēm būtu pietiekami daudz vietas.

Griešana un formēšana: Izmantojiet lāpstu, lai nogrieztu zāliena malas vai skaidri iezīmētu dobes. Tas nodrošina sakoptu dārza izskatu.

Nezāļu likvidēšana: ar lāpstu var likvidēt arī lielākas nezāles kopā ar to saknēm. Ievelciet lāpstu pietiekami dziļi, lai sasniegtu visu sakni.

4 Uz ko man būtu jāpievērš uzmanība, lai nodrošinātu, ka lāpsta kalpo ilgu laiku?

Lai pagarinātu lāpstas kalpošanas laiku, jāievēro šādi kopšanas padomi:

Neizmantojiet sviras ar spēku: lāpstas galvenā funkcija ir griešana. Sviras spēks rada slodzi uz lāpstas asmeni un rokturi. Principā jebkurš pieaugušais var sabojāt lāpstu, izmantojot sviras spēku. Tāpēc izmantojiet sviras ļoti apzināti. Ja ir nepārprotama pretestība, nelietojiet spēku, lai to salauztu. Labāk noņemiet nedaudz vairāk augsnes, lai to uzirdinātu, un tad paceliet augsni uz augšu vai ārā.

Pareizais lāpstas asmens - Izmantojiet pareizo lāpstu: Ja augsne ir cieta un akmeņaina, jāizmanto lāpsta ar mazāku asmeni. Jo mīkstāka vai smilšaināka augsne, jo lielāks asmens. Spēcīgi izliektās formas dēļ dobie lāpstas asmeņi ir strukturāli stabilāki nekā diezgan gludie lāpstas asmeņi.

Tīrīšana: Pēc katras lietošanas reizes rūpīgi notīriet lāpstu no augsnes un netīrumiem. Šim nolūkam izmantojiet birsti un ūdeni. Pēc tam lāpstu rūpīgi nosusiniet, lai novērstu rūsas veidošanos.

Uzglabāšana: uzglabājiet lāpstu sausā vietā vai mazsildāmā telpā. Vislabāk šķūnī vai garāžā. Pakariniet to vai novietojiet tā, lai asmens nebūtu tiešā kontaktā ar zemi. Apkurinātās telpās koka rokturis izžūst un lūst vieglāk nekā tad, ja tas tiek uzglabāts pareizi.

Asmeņa asināšana: pēc vajadzības asiniet lāpstas asmeni. Asa lāpsta atvieglo darbu un samazina instrumenta slodzi.

Koka kopšana: Ja lāpstas rokturim ir koka rokturis, tas laiku pa laikam jāapstrādā ar linsēklu eļļu vai speciālu koka kopšanas līdzekli, lai saglabātu koka elastību un izturību.

5 Kādam nolūkam izmanto lāpstu?

Lāpsta ir universāls dārza darbarīks, ko var izmantot dažādiem uzdevumiem:

Augsnes kultivēšana: dārza un zāliena platību rakšana, irdināšana un aerēšana.

Stādīšanas darbi: Koku, krūmu un puķu stādīšanas bedrīšu rakšana.

Projektēšanas darbi: Zāliena malu un dobju malu apgriešana.

Nezāļu apkarošana: noturīgo nezāļu iznīcināšana kopā ar saknēm.

6. secinājumi

Lāpsta ir neaizstājams dārzkopības darbarīks. Pareizi lietojot un kopjot, jūs varat nodrošināt, ka jūsu lāpsta jums kalpos daudzus gadus. Pārliecinieties, ka regulāri tīriet savu lāpstu, pareizi to uzglabājat un uzturat asu asmeni. Tas nodrošinās, ka jūs būsiet labi sagatavots, lai efektīvi veiktu visus dārza darbus.

Q & A

Uzdot jautājumu
Jūsu jautājums
* Question is required
Nosaukums
* Name is required
* Please tick the checkbox to proceed
Jautājumu vēl nav

TOP pārdevējs

Novērtējumi

4,95 5,95  ar PVN
Šim produktam ir vairāki varianti. Variantus var izvēlēties produkta lapā

Novērtējumi

11,50 34,95  ar PVN
Šim produktam ir vairāki varianti. Variantus var izvēlēties produkta lapā