Vienkārši dārzeņi

Biešu audzēšana

Biešu audzēšana: visaptverošs ceļvedis dārzkopjiem hobijiem

Bietes (Beta vulgaris) ir uzturvielām bagāts dārzenis, un tās ir lieliska izvēle audzēšanai savā dārzā. Tā ir daudzpusīga, veselībai labvēlīga un viegli audzējama pat mazākos dārzos. Šeit atradīsiet visu, kas jums jāzina par biešu audzēšanu, sākot no pareizās vietas līdz ražas novākšanai.

1. kāpēc jums vajadzētu audzēt bietes?

Bietes ir veselīgas: tās satur daudz vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu. Jo īpaši tā ir pazīstama ar augstu folskābes, dzelzs un betaīna saturu, kas veicina asinsriti un aknu darbību. Bietes ir arī īsts universālis virtuvē: tās var ēst svaigas, vārītas, ceptas vai marinētas.

2 Ideāla vieta bietēm

Vislabāk bietes aug saulainā vai daļēji ēnainā vietā. Pārliecinieties, ka augsne ir labi drenēta, lai izvairītos no pārmitrināšanās. Ideāla ir smilšaina, humusa bagāta augsne. Ja jūsu dārza augsne ir smaga, varat to uzlabot ar kompostu vai smiltīm, lai uzlabotu augsnes caurlaidību.

Augsnes sagatavošana:

Dziļi ierokiet augsni, lai saknēm būtu pietiekami daudz vietas augšanai.

Atbīdiet augsni un izņemiet akmeņus, kas varētu traucēt sakņu augšanu.

pH vērtība no 6,0 līdz 7,5 ir optimāla audzēšanai.

3. biešu sēšana

Vispiemērotākais laiks bietes sēt ir pavasarī, kad temperatūra pastāvīgi ir augstāka par 5°C. Lielākajā daļā reģionu tas ir no marta līdz oktobrim. Lielākajā daļā reģionu tas ir no marta līdz aprīlim. Sēklas var sēt tieši ārā. Biešu sēklām ir ļoti laba dīgtspēja, un tās praktiski vienmēr sadīgst.

Sēšanas instrukcijas:

Sēklas sējiet apmēram 2 līdz 3 cm dziļi.

Pārliecinieties, ka starp augiem ir aptuveni 10 līdz 15 cm attālums.

Ja stādāt vairākās rindās, starp rindām jābūt aptuveni 30 cm attālumam.

Padoms: bietes veido “sēklu kapsulu”, no kuras var izaugt vairāki augi. Lai regulētu stādīšanas blīvumu, jaunie augi pēc dīgšanas ir jāatdala.

4. aprūpe augšanas laikā

Bietes ir salīdzinoši viegli kopt, un, lai izaudzētu veselīgus un lielus bumbuļus, tām jāpievērš ļoti maz uzmanības.

4.1 Apūdeņošana

Bietēm patīk vienmērīgi mitras, bet ne slapjas. Dīgšanas un augšanas fāzē ir lietderīga regulāra laistīšana. Dīgšanas laikā augsne nedrīkst izžūt.

4.2 Apaugļošana

Mēslojiet biešu dobju augsni ar organisko mēslojumu vai kompostu. Pārliecinieties, ka mēslojums satur pietiekami daudz kālija un fosfora, jo šīs barības vielas ir svarīgas sakņu augšanai.

4.3 Nezāļu kontrole

Uzturiet dobi tīru no nezālēm. Pretējā gadījumā nezāles aizņems barības vielas un ūdeni no dobes. Mulčas slānis var palīdzēt nomākt nezāles un saglabāt augsnes mitrumu.

5. biešu novākšana

Bietes parasti ir gatavas novākšanai pēc aptuveni 3 līdz 5 mēnešiem. Tas ir atkarīgs no šķirnes un laika apstākļiem. Bumbuļus var novākt, tiklīdz to diametrs sasniedz aptuveni 5 līdz 10 cm. Ja bumbuļus atstāj zemē ilgāk, tie var izaugt lielāki, bet arī zaudēt garšu un konsistenci.

Ražas novākšanas rokasgrāmata:

Vienkārši izvelciet bumbuļus no zemes.

Nogrieziet lapas, bet atstājiet apmēram 2 līdz 3 cm garu kātiņu, lai novērstu to izžūšanu.

Rūpīgi nomazgājiet bumbuļus un uzglabājiet tos vēsā, tumšā vietā.

6. ražas uzglabāšana

Novāktās bietes var labi uzglabāt. Uzglabājiet tās vēsā un sausā vietā, lai pagarinātu to glabāšanas laiku. Vēsā pagrabā vai ledusskapja dārzeņu atvilktnē tās saglabāsies svaigas vairākus mēnešus. Lai pasargātu pārējos bumbuļus, nekavējoties izņemiet bojātos vai bojātos bumbuļus.

7. audzēšanas problēmas un to risinājumi

Kaitēkļi:

Visbiežāk sastopamie kaitēkļi ir laputis un gliemeži. Pret laputīm var cīnīties ar dabīgiem plēsējiem, piemēram, laputīm. No gliemežiem var cīnīties, ierīkojot gliemežu žogus vai tos savācot. Tomēr kopumā bietes ir ļoti izturīgas, un kaitēkļi tās skar reti.

Slimības:

Sliktos apstākļos bietes var būt uzņēmīgas pret tādām slimībām kā pelējums vai rūsas. Lai no tā izvairītos, jānodrošina, ka dobes ir labi vēdināmas, un nekavējoties jānovāc skartie augi. Regulāra audzēšanas vietas maiņa palīdz samazināt augsnes slimību risku.

8 Secinājums: Savu biešu audzēšana - vērtīgs lēmums

Biešu audzēšana savā dārzā ir ne tikai vienkārša, bet arī ļoti lietderīga. Pareizi kopjot, jūs varat paši novākt gardos bumbuļus un izmantot tos ēdienu gatavošanā. Izmantojot iepriekš minētos padomus un trikus, jums izdosies izaudzēt veselīgas un garšīgas bietes.

Atslēgas vārdi: bietes, bietes, bietes, bietes, dārza dārzeņi, veselīgs uzturs, dārzkopība, bietes, bietes, bietes, bietes, bietes, bietes, bietes, bietes, bietes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *